הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
מקהלת הקיבוץ המאוחד
פועלו של היוצר:
ישוב:
מקהלת "הקיבוץ המאוחד" פעלה החל משנת 1952 ועד לשנת 1978. נקראה ע"ש בנימין פינטוס מייסדה. הייתה המקהלה הראשונה שהשתייכה לתנועה קיבוצית וגם הראשונה שהפסיקה את פעילותה.
שלושה חברים מרכזיים היו מזוהים עם מקהלה זו - המוזיקאי בנימין פינטוס, חבר גבעת ברנר, מיסד המקהלה ומנצחה הראשון, המלחין והמנצח יהודה אנגל ממעגן-מיכאל, שניצח על הזמרים במשך 25 שנה, והמלחין אברהם דאוס, שלימד מוזיקה בקיבוצים אחדים והתגורר תקופה ארוכה ברמת-הכובש.
חלק מזמרי המקהלה הצטרפו למקהלת האיחוד שייסד בשנת 1955 המלחין והמנצח יהודה שרת מקיבוץ יגור.
אמנים בולטים שפעלו במקהלה היו חנוך אלבק (ונתני תוקף) והמלחין יוסף שריג (אור וירושלים). 

עיון נוסף

שירים
חדש

שם השיר ישוב כותב מלחין תיוג מעבד מבצע
תקע בשופר גדול חפציבה מן התפילה אברהם דאוס מן המקורות; שירי חגים מקהלת הקיבוץ המאוחד
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט