הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
בוניה שור
פועלו של היוצר:
יליד פולין. מוזיקאי, מלחין ומורה למוזיקה. היה חבר קיבוץ נצר סירני בשנות החמישים. אחיו של יקותיאל שור (מוזיקאי מקבוצת כנרת. הלחין את ''מה טוב יחדיו'' בו נכלל גם השיר ''החמור הקטן''). אישתו ניצה גם כן הייתה מוזיקאית. השניים פעלו יחד בקיבוץ בתחום הכתיבה והלחנה של יצירות מקוריות, תרגום והעלאה של ערבים מונומנטליים חד פעמיים כמו - הקמת תנועת נוער בני האיחוד, אופרה על היידן, האופרה חליל הקסם, ומופע גדול לרגל 10 לנצר. ( רצב הקנטטה לנצר). העלאת ארועים אלו נעשתה בשיתוף כל ילדי וחברי הקיבוץ. בשנת 1960 היגר לאמריקה והמשיך לפעול וליצור שם. 

מקורות: גיבורי תרבות בתנועה הקיבוצית, הוצאת מכון שיטים ועוד. 

עיון נוסף
שירים
חדש
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט