הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
נערי
ישוב שדה נחום
מילים נתן יונתן
עיבוד צבי כספי
השיר

מילות השיר
אהוב שלי 
לאן הלך, לאן 
כענן מאיר של בוקר. 
שם בין חולות לים 
קם בלב הדומיה של נערי 
חלום עצוב של יופי 
וחיוך שלא יחלוף לי לעולם. 

אהוב שלי 
האור והצללים 
בטללים כוכב הערב. 
החיוך שלו, המר 
החיוך שלא נגמר לי, נערי, 
חלום עצוב של יופי 
וחיוך שלא יחלוף לי לעולם. 

אהוב שלי 
לבכי אין מילים - 
צאלים בודד ברוח. 
שאוכל, כמו עפר, 
לעטוף באהבה את נערי 
חלום עצוב של יופי 
וחיוך שלא יחלוף לי לעולם. 

תווים\מילים

אודות השיר
השיר הולחן בשנת 1984.

שמוליק זוהר (מלחין השיר) מספר:
את השיר "נערי", הלחנתי יחד עם שיר נוסף של המשורר נתן יונתן שבחרתי מתוך ספר שירים שלו ושלחתי אליו לאישורו. הוא בחר את "נערי", ואני שלחתי אותו לפסטיבל הזמר. הוא לא התקבל. בשנת 1984 הצעתי אותו לעירית סנדנר משלישיית המעפיל, שאהבה אותו והוא הוקלט כבר באותה שנה.
לטקסט של השיר יש נוסח מוקדם יותר שהלחין מוני אמריליו וכנראה הופיע מתי שהוא בפסטיבל הזמר. יש לי ביצוע שלו עם נחמה הנדל, לא משהו קליט במיוחד. את הנוסח שלי משמעים יותר. בעיקר בימי זיכרון.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות