הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
יתגדל
מילים קובי וינר
ביצוע אלון תמיר
השיר

מילות השיר

ממעמקים אקרא לך
מרום מגדל ענק ראשו
נעוץ באדמה

מילה אחת
דבר אחד
הגה אחד
ניב אחד:
בני

ממעמקים אקראך
מראש מגדל
נעוץ עמק באדמה
כמו הכאב בלבי

ואתפלל
יגבה אין חקר
ויתגדל ויתנשא וירחב
כמו לב
ויתעטף שרעפים ותחנה
תבל ומלואה
מדבריות ימים ויערות גשם
ויתנשא ויתעלה, בני
איכה

אודות השיר
קובי ואלון (יוצרי השיר) נפגשו לראשונה בכנס "ניגון" במדרשה באורנים. היה חיבור בין השניים והם שמרו על קשר לאחר מכן. קובי שלח לאלון קישורים לשיריו וכמעט מיד אלון הלחין שניים מהם. נעשתה גם הפעלה בכנס קהילות של "יהדות מתחדשת" באזור הכרמל. הקשר בין קובי ואלון הוא קשר בין שני קיבוצניקים שעברו וחוו דברים עמוקים בתחום הקיומי.
הבחירות שלהם שונות מאד בענייני אמונה ויהדות אך הקשר ביניהם אינו תלוי בהסכמה על הכל, אלא במשותף של מצב הקיום האנושי - יהודי - קיבוצי - ישראלי - מזרח תיכוני. ועל כל זה מנצחת האהבה.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות