הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
לכה דודי
ישוב שדה נחום
השיר

מילות השיר
לכה דודי לקראת כלה 
פני שבת נקבלה 
שבת שלום ומבורך.

תווים\מילים

אודות השיר
שמוליק זוהר (מלחין השיר) מספר:

השיר הוגש לפסטיבל הזמר המזרחי הראשון שהתקיים ב 1970 והתקבל. הצענו אותו בתחילה ליהורם גאון אבל הוא היה עסוק אז עם "קזבלן" ולא היה יכול להתפנות. לבסוף נמסר השיר לאופירה גלוסקא שביצעה אותו בצורה יפיפייה
היה זה שיר השבת הראשון בפסטיבלים האלה. אחרי עלו על הרעיון מחברים נוספים, ובכל פסטיבל מאז אפשר היה למצוא שיר שבת כלשהו.
מאוחר יותר התברר לי, שכמעט יצא שהשיר בכלל לא היה עולה לפסטיבל, וזה הסיפור:
כשהסתיים המופע הזמינו גם את המחברים לעלות לבמה ניגשתי אליה מאחורי הקלעים כדי להודות לה על הביצוע היפה. נגעתי בכתפה והיא פלטה קריאת כאב והלכה הצידה. בתוך כל הבלגן שהיה שם  החלטתי להניח לה,  וירדתי מהבמה.
יותר מאוחר סיפרו לי שאופירה עברה תאונת דרכים בדרך להופעה, התלבטה אם להופיע, ולבסוף החליטה למרות הכאבים לעלות לבמה. ועל זה אומרים "כל הכבוד".
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות