תל עמל ברוב עמל
ישוב
ניר דוד (תל עמל)
ביצוע
ילדי הקיבוץ
עיבוד
נמרוד וגנר
תיוג
שירי הווי; שירי ילדים
השיר
![](/htm-webaxy/editor/buttons/audio_flv.gif)
מילות השיר
תל עמל ברוב עמל
הם רכבו על הגמל
הם רכבו רחוק רחוק
והגיעו לתל שוק
שם הייתה ביצה שממה
הם הקימו שם חומה
ובאמצע המגדל
הם הריעו – תל עמל
אודות השיר
מילות השיר חוברו ע"י ילדי בית-אלפא על בסיס שיר ילדים שחיבר עבורם מתתיהו שלם ("עמוס הלל ותמר/הלכו לנטוע אל ההר/ אחריהם הלך שאול/ שר לו שיר בקול צלול/ רחל שרקה ודוד/ גלגלו את החבית/ ונסעו בעגלה/ ל ל ל ל ל"). ותיקי הקיבוץ סיפרו שילדי בית-אלפא שרו להם את השיר בצאתם מבית-אלפא, ביום העליה לקרקע. עיבוד השיר הינו עיבוד משותף של נמרוד וגנר ונוגה תמיר. |