הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
שלכת
השיר

מילות השיר
יַךְ אֵּלֶם הָרוּחַ שַׁלֶּכֶת בֶּעָלִים.
נוּמוּ יַלְדֵי שִׁירַי, כִּי אֵין יוֹתֵר צְלִילִים.
וְשִׁיר, רַק אֶחָד נוֹתָר, שִׁיר עַל עָלֶה, פִתְאוֹם נָשַׁר.
נוֹרָא.  מַה זֶּה אֵלִי ,עָלָיו נִגְזַר? 

נוּחִי נַפְשִׁי עָלַי.  הַסְּתָיו, חֶרֶשׁ יָבוֹא.
אַחֲרֵי נְשֹׁר עָלֶה, הִנֵּה נוֹתַר שִׁירוֹ.
מִי לָךְ  בַּשִׁירִים יַקְשִׁיב, אִם אֶת קוֹלִי בְּבוֹא אָבִיב       
נָשָׁא רוּחַ צַלְמָוֶת מִסָּבִיב?

יַךְ אֵלֶם הָרוּחַ שַׁלֶּכֶת בֶּעָלִים
נוּמוּ יַלְדֵי שִׁירַי, כִּי אֵין יוֹתֵר צְלִילִים. 
אודות השיר
אחד משירי השלכת היפים של הזמר העברי. השיר התגלגל לידיה של תמר רז מינון נאמן בעצמו כאשר היה על ערש דווי.  הוא נתן לה את התווים יחד עם מילים שכתב, אך סיפר לה שהוא לא היה מרוצה מהן. המילים לשיר כמו שהן מוכרות כיום נכתבו לאחר לכתו ולכבודו ע"י אמנון בקר מקיבוץ יזרעאל, והן הפכו למעין הספד לינון. שימו לב לאקרוסטיכון לשמו המלא שמבצבץ מהאותיות הראשונות של כל בית בשיר. 
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות