הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
שיר על גילוי לב - "משחק של זמן"
ישוב מרחביה
מילים יעקב שבתאי
תיוג הצגות
השיר

אודות השיר
שיר מתוך מחזה שהופק לכבוד יובל לנקודה (לא הקיבוץ). שם המחזה "משחק של זמן". הופק בשנת 1961. המחזמר הועלה כשלוש פעמים באותה שנה. לבכורה הגיעו גולדה מאיר ומשה דיין. ב"משחק של זמן" מוצגים פיתוייה הכוזבים של העיר והזמן הלא־טבעי שלה מול חיי השלווה, הרוגע והאמת שבקיבוץ והזמן האורגני שלו. הטקסטים במחזמר, שכתב הסופר יעקב שבתאי (בשיתוף עם חברו איתן גלעדי) - הם בעצם הכתבים הראשונים המוכרים מפרי עתו. 

לכתיבת מילות השיר שותף איתן גלעדי.

עיון נוסף
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות