הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
יובל גם לנו
ישוב גשר
השיר

אודות השיר
מתוך ה"גמלונים" שכתב רזי ('גמלונים' על שם המשלט המרכזי ששלט על גשר הקרוי "הגמל")– היו אלה יומני הקרבות בתש"ח בחרוזים (המילים והמנגינות של רזי). היומנים היו מועברים מעמדה לעמדה ע"י שלישיה: זמר – משה גזית, חבר גשר, כינור-עופר כרמי ז"ל (בן עין חרוד ולימים נגן התזמורת הפילהרמונית הישראלית) ורזי באקורדיון.

נכתב ליובל ה 50 לגשר (החוגגת כל שנה את יום הולדתה וכל 5  שנים מקיימת אירוע גדול במיוחד). את מופע החג ביים הבמאי איציק הדר, בן אשדות יעקב וחבר גשר ואת הצד המוסיקאלי ערך המוסיקאי  חובב בן-סעדיה (בן אשדות)  שעיבד את השיר למופע. 

הקלטה מתוך: "קול גשר"- תחנת שידור מקומית של גשר שהייתה קיימת שנים רבות.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות