הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
שיר חג ה-5
ישוב ארז
השיר

תווים\מילים

תווים\מילים

אודות השיר
נחומי הרציון מספר:
מצאתי בארכיון קיבוץ ארז שיר שכתב עמנואל זמיר בחג ה-5 של הקיבוץ, אוקטובר 1954. בשיחותיי עם אבנר מלמד, ממייסדי הקיבוץ, אמר לי אבנר שהוא זוכר את המנגינה. ביקרתי אותו ורשמתי המנגינה מפיו - והשיר ניצל! 
השיר נדפס בעלון חג ה-50 של ארז, אוקטובר 1999, וכן בספרו של יצחק (איציק) נשרי ז"ל, ממייסדי הקיבוץ, "התחלות קשות" בהוצאת קיבוץ ארז, תשנ"ג-1993.

הביצוע בידי אוֹרי מוסטקי, שארגן ערב זיכרון 10 שנים למותו של ארהל'ה ניב, ממייסדי ארז.
לצורך זה ביצע את השיר מחג ה-5 לארז, עפ"י תווי השיר ששכתב נחומי הרציון.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות