הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
זוכרים אתכם
מילים שמעון ספיר
ביצוע אבנר גאנם
השיר

מילות השיר
זוכרים אתכם
חוצות השקט, טרם קרב, מעבר לקווים
זוכרים אתכם
נושאים תפילה לכוכבים, שותקים ומקווים
ואיש בשתיקתו
ואיש בתפילתו
ורק האל שבמרומים שולח ברכתו

קלים מנשרים
עזים מאריות
יפים מהשירים
יפים מאגדות

זוכרים אתכם
בין הזריחות והשקיעות, זוכרים במרדפים,
זוכרים אתכם
שבים עם ערב לבסיס צמאים ועייפים
ושוב מן השרב
יוצאים למארב
ושוב עוד לילה מבשר את יום המחרת

קלים מנשרים...
אודות השיר
אבנר גאנם מספר:
"זוכרים אתכם "... שיר שאת את מילותיו כתב שמעון ספיר ב- 1968, חודשים ספורים לאחר שאיבד את ידיד נעוריו זאב דורי ז''ל. זאב, בן קיבוץ רמת השופט, שנפל במעבורות הירדן ב-67/11/27 זאבי היה יפה תואר ספורטאי מצטיין, צנוע ועדין נפש. שמעון ספיר מוכר לכולנו ככותב מילות השיר "ברחוב הנשמות הטהורות" והולחן בלחן היפהפה של נתן כהן ובעיבוד המעולה של מתי כספי. שירים נוספים ידועים שלו: "שניים" (הנשמות הטהורות), "בעיר הזאת שלום" (ביצועים: יגאל בשן, צמד דרום) ועוד שירים רבים אחרים. את הלחן לשיר כתב אבנר בנימין גאנם לאחר פגישה עם שמעון ספיר. אבנר - מוסיקאי, יוצר, הוציא במהלך 2016 אלבום שכולו יצירה מקורית, "זמן מקום" שמו ובו 10 שירים אותם כתב, הלחין ושר לעיבודים משותפים עם המפיק המוסיקלי אושיק ניזרי. באלבום שירים שכבר זכו לחשיפה כמו "לא עוצרת" ,"לילה לבן" "לא פוליטי" ועוד .כמו כן כתב אבנר את השיר "שבועת הסיירים" שהפך להמנון של סיירת הצנחנים ושירים נוספים. נטע שגיא עיצבה את הסינגל הזה ברוח השיר ובטעמה הטוב והמקצועי. הפרויקט המשותף של השיר "זוכרים אתכם" נעשה בהתנדבות מלאה של שמעון ספיר, אבנר בנימין גאנם ונטע שגיא, כהערכה ולמען והנצחת זכרו של זאב דורי ז"ל ושל כל הנופלים במערכות ישראל. הכרת תודתנו נתונה גם לחברת CDI על תמיכתה בפרויקט זה.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות