הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
שיר לאחיהו
השיר

מילות השיר
מה יפים העצים מסביב  
והכול כאן פורח ושר
זה הזמן הקסום של שמחת האביב,
לו ציפינו יחדיו זה מכבר

פזמון:    אך אתה הן הלכת אתה, ואנחנו נותרנו לבד
  X2      ונותרה ונותרה רק אמת מרטיטה, שהרי כבר סיימת כמעט...

מרחבי האפונים בשדות 
ממתינים לבואנו עכשיו,
ללקט ולנשום את נעורינו עד כלות
כך היינו עושים זאת יחדיו

פזמון:   אך אתה הן הלכת אתה ואנחנו נותרנו לבד
  X 2   ונותרה ונותרה רק אמת מרטיטה שהרי כבר סיימת כמעט.....
                   היה שלום,  היה שלום, שלום...  

תווים\מילים

אודות השיר
שיר שנכתב במהלך 30 ימי האבל במות אחיהו בן נפתלי ז"ל בן קיבוץ עין החורש, שנהרג בשנת 1969 בתאונת מטוס. בן 21 היה במותו. אחיהו היה בן כיתתה של רות גילבר (כותבת השיר). 

השיר יצא לאור לאחרונה (2016). בוצע בעין החורש בערב יום הזיכרון של שנת 2016 ושנה לאחר מכן במרץ 2017 בגל"צ, במסגרת שירים לנופלים. בהקלטה זו מלווה את רות גילבר בנה יפתח גילבר (שגם הוא מוסיקאי,יוצר ושר).


עיון נוסף

אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות