הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
תן לעמך
ישוב גבעת עוז
השיר

תווים\מילים

תווים\מילים

אודות השיר
''תן לעמך'' היא יצירה לזמר בס ותזמורת קאמרית אשר הוזמנה ע"י התזמורת הקאמרית הקיבוצית ובוצעה בניצוח ליאור שמבדל בשנת 1990. "... העמדתי את כולי לרשות המילים והרעיון אשר בטקסט", אומר גסנר. "השירה והפואטיקה לא פונים רק אל התבונה, אלא גם לעומקים לא רציונליים של עולם היצרים והרגש... יש פה הצטברות עצומה של זעם ויאוש על הגורל היהודי בכל הדורות". אנדראש מזאי המשורר ההונגרי נולד ב-1930 למשפחה יהודית. הוא בין היוצרים הבולטים בשירה ההונגרית. כתיבתו טבועה בחותם של פרובלמטיקה יהודית, לרבות התייחסות אישית עמוקה להווית השואה, ולנופי ישראל והמקרא. 
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות