הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
בוא דודי
השיר

אודות השיר
על 'אודות' השיר, קראו מכאן

חגית שביט, שהייתה מורה מכפר סאלד, מספרת:
שעור מוזיקה טיפוסי למשה גרינפלד לאחר שהביא מגרמניה מערכת של "כלי אורף" (ועבר שם גם הכשרה להוראה בשיטת אורף). מדובר במערכת של כסילופונים ותופים שניתן לפרקם, להשאיר רק חלק מהקלידים, לפי הרצון, הצורך או הסולם. את השיטה פיתח המלחין קארל אורף (המוכר כל כך מ"כרמינה בורנה"), שהיה גם מורה למוזיקה. 
הילדים לומדים לנגן לפי רמתם ולאלתר וליצור מנגינות ו/או ליוויים.
הקלטה מישהו מהילדים מנגן מנגינה מוכרת שלמד בחלילית והאחרים מלווים.
כשהיה משהו מוכן היו מופיעים גם במסיבות בקיבוץ. גם בהרכבים עם כלים נוספים.
בהקלטה נשמע בנגינת החלילית לחנו של יצחק (טוטו) דרור מקיבוץ דליה, לשיר "בוא דודי אלופי הגורנה" שיר שהיה מוכר מאד בשנים ההן.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות