הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
ים ושקיעה
ישוב רוחמה
השיר

מילות השיר
ים ושקיעה, מפרש אחרון
תורן ופנס
עם רוח מערב לוחשת סוד

מי מלח, שובל מקציף
קו אור אדמון ובודד
את החרטום ילוק בן-גל שובב

רד נא הליל, צלחי נא ספינה
רב שלל היום
המכמורת אסופה אל סיפון

פולח חרטום, מורם מנוף
עם רוח של מלח וים
נשוטה אל מעגן וחוף

תווים\מילים

אודות השיר

נחומי הרציון מספר ל'שירה עובדת':

נכתב ב-1961. מוסטקי סיפר שניגן ושרק את הלחן ועבר לידו עמירם גַייטהַיים, המורה לספרות עברית ברוחמה, הקשיב ושאל: מה זה? מוסטקי ענה שזה לחן ללא מילים ועמירם שאל: מה דעתך שאכתוב מילים למנגינה, שמזכירה לי דייגים חוזרים לחוף בשעת השקיעה, שמחים ועמוסים בשלל דגים? מוסטקי ניגן לו את השיר מספר פעמים ועמירם כתב את המילים. ביצעה את השיר עליזה עזיקרי בתקליטה "שירים שאהבתי" ב-1968 וכן ביצעו אותו צמד העמרנים ומוסטקי בתקליט "מוסטקי איש באר שבע שר את שיריו", 1969 (הביצוע הנוכחי).


התווים שוכתבו בידי מאיר נוי ומצויים בספריה הלאומית במחברת הדבקות מס' 14 עמ' 38 בארכיון נוי לזמר עברי.

באדיבות הספריה למוזיקה, הספריה הלאומית.

אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות