הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
יש העושים מלאכתם אמונה
מילים אריה אורי
ביצוע חנה מלדנוב
השיר

תווים\מילים

אודות השיר
שרון פורטוגלי (מלחינת השיר) מספרת על הבחירה בשיר זה לאלבום שלה:
שמעתי את סיפורו של האיש שעליו נכתב השיר מפיה של רחל אורי אשת המשורר ובתו של השותק את הקפה עם שחר.... בכל אופן היא סיפרה לי על אביה יהושוע פרנקל שהיה עובד במאפיה ביוון והיה איש עבודה ערכי שראה בכבוד שיש לו מעצם עבודתו וגאוותו היהודית בינות לנוצרים שסביבו. הוא עלה עם משפחתו לארץ ב 1935 לבת ים שנקראה אז בית וגן. הוא המשיך להיות אופה גם בארץ.
עבורי השיר נבחר לפרויקט בשל היותו נוגע למהות קיבוצית של ערך העבודה, החיבור החינוכי שלי מבית אבא, על זה שיש אנשים, שעושים מלאכתם אמונה.. וזה לא כולם וזה לא מובן מאליו ואפילו עם השנים מתגלה עד כמה זה נדיר...ובכלל זה, היחס האישי שלי עם האמונה והקשר עם אלוהים בתוך החיים הקיבוציים החילוניים, שמציינים שבתות וחגים ומדברים בגנות דתיות. אני את שלי מצאתי ואת השיר הזה פגשתי כמו כפפה שאבדה וגם עבדה לכן מצאתי לנכון להכניסו לפרויקט המיוחד שאתה יוזם ואני תומכת נלהבת של הרעיון האידיאולוגי שלו.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות