הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
אנחנו נבוא
ישוב גשר
מילים חיים גורי
השיר

תווים\מילים

תווים\מילים

אודות השיר
נכתב באמצע שנות ה- 50, לטקס יום-העצמאות עבור "מקהלת בחורים".
גשר הייתה בין היישובים הראשונים שקבלו את "נס הקוממיות" לאחר מלחמת העצמאות על עמידת היישוב שנהרס והפך למשלט. עם בניית גשר החדשה ועצוב חג העצמאות, היו פותחים את הטקס בהבאת נס הקוממיות בליווי קבוצת חברים מגשר הישנה לגשר החדשה והיו מעלים אותו לבמה לקראת הדלקת המשואות. העלייה לבמה לוותה בשירו של חיים גורי שהולחן ע"י רזי. (עד היום [2020] פותחים את טקס יום העצמאות בהעלאת "נס הקוממיות לצלילי "אנחנו נבוא", אלא שהיום עומדים נושאי הנס ליד המדרגות ולא נושאים אותו מגשר הישנה...).
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות