הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
שיר מלכישוע
ישוב מירב
השיר

מילות השיר
מתפתלת לה דרך עפר ועולה 
אל תחשוב שנסעת לשווא,
כי הנה כתמונה מתפרש למולה 
ישוב על שביליו ובתיו.

רוח ערב צובעת שקיעה באדום,
אך גם אם שלוה תכסה,
מבפנים נרקמים חוטים של חלום
לאריג של חיי מעשה.

היום יש תקוה בלבבות,
זה אולי מליצי קצת לומר,
שביחד עם אלף תקוות,
נסיר הקללה מההר.

בעינינו ראינו פניו של ההר 
משנים בלי הכר חזותם.
שדות שמאבן סיקלנו לא כבר
מניבים את שפעת ברכתם.

מלכישוע קולטת ממרום מושבה
רישומו של הנוף ההדור
ותחת קסמו מחפשת תשובה
לשאלות של חברה וציבור               
היום יש תפילה בלבבות...
השיר ב-YouTube
אודות השיר
מלכישוע, הממוקמת בפסגת הרי הגלבוע, היתה עד קיץ 1982 האחזות נח"ל ואז, בעיצומה של מלחמת לבנון אוזרחה ע"י חבורת צעירים והפכה לקיבוץ מלכישוע. במרץ 1987 הועבר הקיבוץ לנקודת הקבע שלו בהר אבינדב ושמו הוסב ל'מירב'. אולם בחמש השנים שבנקודה הזמנית יצרו צעירי המקום הוואי מיוחד של חבורת רווקים חדורי מוטיבציה ליישב ולפתח חבל ארץ בתול. שיר מלכישוע,  שנכתב ע"י חברות הקיבוץ הצעיר, היה ההימנון של אותם הימים והוא ביטא את רוח המקום.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות