הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
מניה רוט
פועלו של היוצר:
ישוב: אפיקים
1910-2002. מורה למוזיקה, פסנתרנית, כוריאוגרפית ומלחינה. מראשוני קיבוץ אפיקים. למדה ריתמיקה. כל מסיבה, אירוע או חג שהתקיימו בביה"ס לאורך שנים, התבססו על עבודתה של מניה. ממסיבת "הספר" ועד הצגות הסיום, מחגיגות פורים ועד "דג הזהב" הבלתי נשכח, והלחנת שירי להקת ה"ברווזים", בה כיכב בנה דודו. מקהלת ביה"ס, בניצוחה של מניה זכתה לתעודת הצטיינות על הישגי המקהלה, שהיו תוצאה של הכנה קפדנית ויחס רציני לזמרה תרבותית. מניה מעולם לא התפשרה על איכות החומר המוסיקלי או על ביצוע מורכב של ריקוד. דמיונה היוצר פרץ כל גבול וסחף איתו את הילדים והמורים כאחד. בשנים מאוחרות יותר המשיכה מניה ללוות בפסנתר את תלמידי המחול באולפן בעמק-הירדן ובעמק בית-שאן.

חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
בר מצווה אפיקים מניה רוט מניה רוט חגי מחזור ובר מצווה
הלום אפיקים דליה שלח מניה רוט שירי טבע ועונות השנה; שירי רועים
חרושת אפיקים אפיקים עמיקם אסם מניה רוט חג המשק; שירי הווי
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות