הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
תיאו בלוך
פועלו של היוצר:
היה מורה למוזיקה וחבר גבעת ברנר. תיאו נולד בגרמניה ב- 5091, עלה לארץ ישראל בשנת 3391 על האניה 'פטריה' והגיע לגבעת ברנר. בגבעה השתלב ב'מערך המוסיקלי' כמורה למוזיקה, נגן קלרניט, מוזיקאי ומחבר שירים. במסגרת החגים נהגו ילדי גבעת ברנר  ללכת אחריו כמו 'החלילן מהמלין' (ראה תמונה) לנטיעות ט"ו בשבט, לחגיגות פורים, לביכורים ועוד. שיריו (היתוש, ברפיח ועוד) היו לנכס צאן ברזל במורשת המקומית.
על היותו ג'נטלמן מהסוג הישן שילם ביוקר. במהלך המעצרים ב'שבת השחורה' הטריד אחד ה'כלניות' (חייל בריטי) את לילית לוינזון היפה, ותיאו שלא יכל להבליג ירק בפניו ואמר לו את דעתו על התנהגותו - התוצאה - תיאו נשלח למעצר ברפיח עם קבוצת חברים גדולה. גם ברפיח השתלב במערכת התרבותית והלחן שלו למילותיו של טדי הדני : "ברפיח" נישא בפי כל, ובמשך שנים ליווה את חברי הגבעה ואחרים שנהגו לספר לילדים לפני השינה את "הברווזון המכוער" כפי שנכתב ואוייר על ידי אסירי רפיח.
בגיל מאוחר נישא למרים פנדנברג ועזב את המשק ב-1975 לקרית טבעון, שם הוא שימש כמורה למוזיקה, מארגן מקהלות וחגים במשך כמה דורות. עד ימיו האחרונים הממשיך תיאו בפעילותו המוסיקלית. 
תיאו נפטר בשנת 2007 בגיל 102

חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
שיר היתוש גבעת ברנר תיאו בלוך תיאו בלוך שירי הווי
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות