הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
ראובן צומן
פועלו של היוצר:
ישוב: כפר עזה
חבר קיבוץ כפר עזה. מלחין, אקורדיוניסט ומתופף. כתב במשך השנים עשרות יצירות מוזיקליות מקוריות. שירת בצוות הווי של הנח"ל, ובשנת 1968 השתתף בתכניתו "כמה טוב". מתכנית זו הצליח השיר "חורשת האיקליפטוס", שדורג במקום ה־22 במצעד השנתי תשכ"ט (1969).

ריקוד המכונות (Playing Factory) המופיע כקישור (להלן) הוא פרויקט מוסיקלי-ויזואלי הלוקח מקצבים וצלילים שיוצרות מכונות שונות בתעשיה, כבסיס לנגינה ויצירה מוסיקלית חזותית.
לאחר סיור ב-16 מפעלים, בחר ראובן מכונות אשר קצב העבודה שלהן נשמע מוסיקלי. אליהן צרף שתי מכונות ביתיות – מיקסר, ומייבש כביסה. כל אלה הוקלטו וצולמו ע"י הצלם-אומן שלמה אביטל.
השלב הבא היה יצירת פס-קול של קצב העבודה של כל מכונה בנפרד, וזה היווה בסיס ליצירת 11 קטעים מוסיקליים. ראוי לציין שכל מכונה "זרקה" אותו לסגנון מוסיקלי שונה, לדוגמא – מכונה שמייצרת מברשות ומטאטאים בקצב בלקני של 5/8, או מכונה האורגת תחבושות בקצב 3/4 – בתחושה של ריקוד מינואט, ומיקסר ש"נותן" בבלוז. יש מכונת דפוס ש"לוקחת" לג'ז-אפרוקובן עם ניחוחות של ברזיל, אחת שמכוונת לריקוד פלמנקו, ואפילו מכונה שמייצרת טפטפות בצעד תימני. המוסיקה מקורית, עם מגוון של כלי הקשה, מפוחית, אקורדיון, גיטרה וקלידים. שותף חשוב לעשייה המוסיקלית הוא הפסנתרן-יוצר יורם גולדהמר. 

להאזנה ליצירות לחצו כאן
חלק מהמידע נלקח מפזמונט
חדש
אין תוצאות
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות