הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
יצחק בן צבי
פועלו של היוצר:
ישוב: עין דור
נולד בפולין בשנת 1922. ראשית חינוכו ב"חדר". עם הגירתה של המשפחה לארצות האנגלו סכסוניות, הוא עבר ללמוד בחינוך מוזיקלי וחינוך כללי. לאחר מכן המשיך בן צבי להשתלם באוניברסיטה בהנדסה מכנית, הוראה כללית ומוזיקה.
כבר כנער צעיר הוא השתתף במקהלות: בבתי הכנסת, בין הנוצרים, ובתנועה הציונית.

בימי מלחמת העולם השנייה ארגן ונצח על מקהלות בצבא בנות הברית. 
בשנת 1945 עלה ארצה ולאחר הכשרה בעין-השופט, כפר-מנחם ומשמר-העמק עבר להתיישבות החדשה בעין דור אשר בגליל התחתון- מקום בו נולדו שיריו הראשונים. "עם בנינו של המשק- כל שעה הביאה עמה ביטוי מוזיקלי חדש ונוסף!" כתב. 
בן צבי עבד בעבודות שונות: לסירוגין בחקלאות, בבניין ובתעשייה. במקביל המשיך בהוראת המוזיקה בקרב חברות הנוער, בתי הספר ומוסדות חינוך; בעיר ובכפר. 
בשלב מסוים עזב את עין דור והשתקע בחיפה; שם שימש מורה למוזיקה בבית הספר ''ויצו''. בִּתּוֹ מספרת כי הוא היה הראשון ללמד מוזיקה בסמינר "אורנים".  

בשנת 1956 הוציא לאור חוברת בשם ''הד תבור'' ובה 22 משיריו. קישור לתוכן החוברת ולעטיפתה תוכלו למצוא תחת ''חוברות שירים ומסמכים'' בעמוד זה. 

בין יצירותיו האופרה: ''שאול בעין דור''. 

עיון נוסף
 
חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
הד תבור (סוויטה לתזמורת) עין דור אינסטרומנטלי יצחק בן צבי; רות אילן-פורת (בן צבי) אינסטרומנטלי; מוזיקה אמנותית; ריקוד לא ידוע
קרן אור ירדה עין דור שלמה איבן גבירול יצחק בן צבי שירי טבע ועונות השנה; שירי משוררים
שבת (לחן בן צבי) עין דור רחל בלובשטיין יצחק בן צבי שירי טבע ועונות השנה; שירי משוררים
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות