הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
יעקב עופר
פועלו של היוצר:
ישוב: שמיר
3.04.1911- 20.03.1988. חלוץ, מורה למוזיקה ואיש אשכולות.
נולד בטרגו-ניאמץ אשר ברומניה. היה ראש קן השומר הצעיר בעיר. עלה לארץ והיה ממקימי קיבוץ שמיר. בראשיתו של הקיבוץ השתלב בסנדלריה ולאחר מכן החל את פעולתו המוזיקאלית בחיי התרבות של הקיבוץ ובהוראת המוזיקה במוסד החינוכי. זכרונו הפנומנלי, שמיעתו האבסולוטית ושליטתו המלאה בסולפג', העמידה את יעקב במרכז העשייה התרבותית-מוזיקלית בקיבוץ שמיר ובמוסד. 

כך ספדה עדה אברהמי, חברת שמיר, מעל קברו הפתוח של יעקב: "היינו עניים בחומר, לחמנו בשארית הכוחות להניח יסודות למשק, אבל נדמה לי- אמנם נדמה לנו?- שהיינו עשירים ברוח, והתגאנו באווירה תרבותית ובפעילות המסועפת. בשטח זה חלקו של יעקב היה רב מאוד". 


חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
בת שנתיים שמיר יעקב עופר יעקב עופר שירי ילדים
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות