הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
שלום בעודו מלחמה
מילים נעמי אמיתי
ביצוע לא ידוע

מילות השיר
ובבוקר ראיתי פתאום
איך האדמה, נתלמת בחום
מול חיטה בצהוב וירוק של זית
ובינות לטורים בצבץ עולם
שלא ידע מה כותבים העיתונים
וחש אדמה הנתלמת בחום
בבוקר שלו פתאום
של שלום (3) בעודו מלחמה.

והערב שר לי פתאום
איך הלבנה צובעת בתם
פריחה בצהוב ולובן של בית
ובתוך אמירים פרחה תבל
שלא שמעה שריקות הכדורים
 וחש לבנה הצובעת בתם 
ערב ששר לי פתאום 
על שלום (3) בעודו מלחמה.

תווים\מילים

אודות השיר
רות גילבר מספרת:
השיר בוצע לפי מיטב זכרוני בשנת 1969 במסגרת חגיגות סיום י"ב של גד' "היובל" במוסד (אז) "מעיין" ע"י בת דודתי נעמי אמיתי (היום אלון) שהייתה בין המסיימים.
(נכתב על ידה שנתיים קודם בעקבות מלחמת ששת הימים). גם שיר ה"טיול" נכתב לאירוע זה ועוד שיר נוסף...

נעמי אלון מספרת:
עוד על השיר. הוא נכתב ב1967. קצת אחרי תום מלחמת ששת הימים. הייתי בת 18 ועבדתי בכותנה כבודקת מזיקים. ובתוך הצמחים הגבוהים הרטובים מטל כל בוקר הייתי רואה במזרח את הרי השומרון שלא מזמן התמרמעליהם את עשן המלחמה . אצלנו היה שלום ושלוה ושם עוד שמענו את הדי המלחמה  והכיבוש ,שלא ידענו אז שהיום ״נחגוג״ לו כסבים וסבתות חמישים שנים לצערי. הדיסוננס הזה ועשרות בני עין החורש שחזרו בשלום משדה הקרב ובהם בני משפחתי היו הטריגר לכתיבת השיר. לקראת סיום י״ב שנה וחצי אחרי כן ב1969 כתבתי את הצגת הסיום של  גדוד ״היובל״ ( קבוצות סלע ושקמה) ממוסד ״מעיין״ , ששמה היה״בלי כל קשר״ קטעי משחק ריקוד ושירה. זה היה פרויקט משםחתי כמעט. את המוזיקה לשירים הלחינה רות גילבר (מוהר) את הכוריאוגרפיה עשתה עזה מוהר שתיהן בנות דודי כשאת הבימוי והעריכה לקחה על עצמה ניבה לניר. כולנו היינו אז חברות עין החורש. 
הביצוע היה של חברי גדוד היובל ששרו ושחקו בהצגת הסיום על הבמה.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות