הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
שיבולי פז
מילים עמירם קופר
ביצוע הגבעטרון
השיר

מילות השיר
שיבולים כורעות עומס 
שפע בר על כרים, 
עלמות חן ישאו 
עומרים. 
חרמשים כבר הושחזו 
ונישאו מונפים. 
שיבולי פז ירחשו 
שיר חג. 

רב הגודש 
באסמינו בר בשפע 
בא החודש, עת אלומות בא. 
רב הגודש 
באסמינו בר בשפע 
בא החודש, עת אלומות. 
אודות השיר
קיבוץ עין השופט אימץ לידיו קיבוץ צעיר- ניר עוז. במסגרת זו הם שלחו מתנדבים לעזור שם בעבודות המשק. בין היתר נשלחו לשם רינה ויענקל'ה שגיא. בתקופת שהותם שם, פגש יענקל'ה את עמירם קופר- ממקימי הקיבוץ. השניים כתבו את ''שיבולי פז'' לכבוד חג החומש (חג החמש) של ניר עוז. לאחר שחזרו לעין השופט, פנה הגבעטרון ליענקל'ה ולקח ממנו כמה שירים, ביניהם את ''שיבולי פז''.

הגרסה הנוכחית הוקלטה לתקליט שהופק לזכרו של
יענקלה ע"י המשפחה והקיבוץ.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות