הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
ודוד יפה עיניים
מילים מן המקורות
השיר

מילות השיר
וְדָוִד יְפֵה עֵינַיִם 
הוּא רוֹעֶה בַּשּׁוֹשַׁנִים
וְדָוִד יְפֵה עֵינַיִם 
הוּא רוֹעֶה בַּשּׁוֹשַׁנִים

הִכָּה שָׁאוּל בַּאֲלָפָיו
וְדָוִד בְּרִבְבוֹתָיו
בֵּן יִשַׁי חַי וְקַיָּם
בֵּן יִשַׁי חַי וְקַיָּם.
אודות השיר
השיר נכתב בין השנים 1943-44, בתקופה בה מתתיהו שלם היה מדריך בחברת נוער. מתתיהו ארגן לנערים חגיגות שונות. היו שם תלמידים ממוצא תימני וספרדי. אחד התלמידים היה אליהו גמליאל שידע לשיר ולחלל. השיר נכתב ע"י מתתיהו לכבוד חגיגות סיכום נושא בתנ"ך שמתתיהו לימד את הנערים. מאוחר יותר אליהו גמליאל החל להפיץ אותו השיר בארץ. הוא עשה לו וריאציות והוסיף בעצמו קטע שלישי נוסף. לשיר חובר גם ריקוד. 

באותה תקופה בה היה במחיצת שלם, חיבר גמליאל את השיר השני הנודע שלו: ארץ זבת חלב.

הביצוע הנוכחי הוא מתוך: שירי עם, הוצאת מקולית, 1955.

עיון נוסף
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות