הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
נינה בן משה
פועלו של היוצר:
ישוב: דגניה א
נולדה בדגניה בכ”ח אדר א’ תרצ”ח – 1 במרץ 1938. בשנת 1955 עם סיום לימודיה, יצאה להדרכה בתנועה. אחרי שנת הדרכה התגייסה לנח”ל, עברה קורס מכי”ם ושרתה גם כסמלת תרבות. ב-1960 נישאה לתניק ונולדו ארבעת ילדיהם.
נינה השתלבה בחיי התרבות של דגניה. ריכזה את ועדת התרבות, ביימה הצגות למסיבות בר מצווה וקבלת חברים, וזאת אחרי שעות העבודה במטבח או בבתי הילדים.
בין השנים 1966 – 1985 עבדה כלבורנטית במעבדות וכמורה לדרמה יוצרת וקולנוע בבית ספר תיכון “בית ירח”. כל אותן שנים המשיכה להשתלם בכתב התנועה ובנושאי בימוי. לימודים אלה יצרו את ההצגות בעמק הירדן במסגרת הלהקה שהקימה. 
הצורך ביצירה בלתי נלאית הוביל את נינה ל”ארנים” בין השנים 1986 – 1989 ושם השתלמה בלימודי מוזיקה ונגינה על פסנתר. כשחזרה מלימודיה קבלה על עצמה את האחריות על לימודי המוסיקה של ילדי וחברי דגניה. 
בערוב ימיה, הוציאה ספר שירים על מצבה אחרי שחלתה ב-ALS, ועוד ספר שירים שלקטה וכתבה לכבוד יובל 110 לדגניה. 

חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
אביב דגניה א רחל בלובשטיין נינה בן משה חג המשק לא ידוע לא ידוע
עולמי דגניה א מרים זינגר ברקוביץ נינה בן משה חג המשק לא ידוע לא ידוע
על הגורן דגניה א רחל בלובשטיין נינה בן משה חג המשק; שירי משוררים לא ידוע לא ידוע
קיץ דגניה א נינה בן משה רותי חפץ שירי טבע ועונות השנה
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות