הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
חג המים (מסכת)
ישוב רביבים

אודות השיר
חג מים משותף לרביבים ולמשאבי שדה גם יחד. סוכות, אוקטובר 1955.

בראשיתה של רביבים היה קושי רב להשיג מים. בתחילת שנות החמישים החלו אנשי רביבים לפעול נמרצות למען הבאת צינור מים מתוקים לנגב. האגדה מספרת על לוי אשכול, אז ראש המחלקה להתיישבות של הסוכנות היהודית, שאמר בפגישה עם אנשי רביבים: האמינו לי, יהיה לי יותר זול לשכן את כל חברי רביבים בדן אכדיה (שהיה אז היקר והמפואר במלונות ישראל), מאשר להניח צינור מים אליכם.
למרות המחיר היקר, הצליח המאבק, וביום שמיני עצרת של סוכות 1955, הוא  יום שמחת בית השואבה, הוחג ברביבים חג-המים, לאחר שצינור המים הגיע לרביבים. עם פתיחת הממטרות הראשונות, הונס המדבר, ושדות ומטעים החלו לצמוח סביב רביבים. "הבקעה המקוללת", כפי שקראוה הבדואים, הפכה לפתע לאדמה פוריה, אמנם גשמים עדיין אין כמעט ברביבים, אבל החקלאות פורחת ומשגשגת.
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות