הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
כתנות פסים
השיר

מילות השיר
כָּתְנוֹת פַּסִּים 
לָבַש הַגָּן 
וּכְסוּת רִקְמָה 
מִדֵּי דִשְׁאוֹ
וּמְעִיל תַּשְׁבֵּץ 
עָטָה כָל עֵץ 
וּלְכָל עַיִן 
הֶרְאָה פִלְאוֹ
כָּל צִיץ חָדָשׁ
לִזְמָן חֻדַּשׁ
יָצָא שׂחֵק
לִקְרַאת בּוֹאוֹ
אַךְ לִפְנֵיהֶם
שׁוֹשָׁן עָבַר
מֶלֶךְ כִּי עָל
הוּרַם כִּסְאוֹ
יָצָא מִבֵּין
מִשְׁמַר עָלָיו
וַיְשַׁנֶּה אֵת
בִּגְדֵי כִלְאוֹ
מִי לֹא יִשְׁתֶּה
יֵינוֹ עָלָיו
הָאִישׁ הַהוּא
יִשָּׂא חֶטְאוֹ.

תווים\מילים

אודות השיר
השיר בלחנו הנוכחי בוצע בלילות סדר בקיבוצים שונים. על רקע עיסוקו באביב ורמיזתו לקורבן פסח, שובץ השיר בהגדות הקיבוציות.

התווים הם מתוך מ"פיוטים ולחנים ממסורות ישראל", משרד החינוך והתרבות-"מעלות" תשמ"ב [1982], עמ' 80. הגיע אלינו באדיבותו של נחומי הרציון. 

הקלטת השיר היא באדיבות ''שיר-עד''. מידע אודות השיר מתוך שיר עד:
שנת הלחנה: 1976 | שנת הקלטה: ינואר 2019. מוני אמריליו הלחין את השיר "השושן" (מוכר גם בשם "כותנות פסים לבש הגן") ("The Lily") ("HaShoshan") בשנת 1976, על-פי הזמנת רשות השידור, עבור תכנית הרדיו, "דו-דה-ומי עוד", שהוקדשה למשוררי תור הזהב של השירה העברית בספרד. לשיר חוברו לחנים רבים, בהם מאת ראובן ירון (1956-1932), ניסן כהן-מלמד (1983-1906), ציונה לירון (2010-1927), נחומי הרציון (נ' 1941) וצבי שרף (נ' 1948) ועוד. השיר, בלחנו של מוני אמריליו, נדפס בשנת 1982 בספר "פיוטים ולחנים ממסורות ישראל", בעריכת ד"ר אבנר בהט ונעמי בהט-רצון (משרד החינוך והתרבות ו"מעלות", תשמ"ב, עמוד 80).
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות