הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
עתיק מאיתנו העץ על פריו
ישוב בארי
מילים אנדד אלדן
ביצוע יגאל אדמתי
השיר

תווים\מילים

אודות השיר
מתוך טקס חג האסיף (סוכות).

שרי אשת אנדד מספרת:
טקס האסיף נכתב בשנת 1962 בקיבוץ בארי ע"י אנדד אלדן שעבר עם אישתו שרי מקיבוץ חפצי-בא לקיבוץ בארי בשנת 1960. מרבית השירים נשלחו לדוד זהבי שהתבקש להלחינם ונענה ברצון ובהתלהבות. שני שירים מתוך הטקס ('עתיק מאתנו העץ על פריו' ו'אישי אשר נטע אילן') נשלחו לאברהם דאוס- איש חפצי-בה שנתבקש ע"י אנדד להלחינם ואף הוא נענה ברצון רב. בבארי בוצע הטקס בשלמותו כולל לחניו של דאוס. השירים עדיין מושרים בקיבוץ. 

אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות