הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
יואב תלמי
פועלו של היוצר:
ישוב: מרחביה
1943, בן קיבוץ מרחביה. תלמי למד הלחנה וניצוח תזמורת באקדמיה למוזיקה בתל אביב והמשיך בארצות הברית, בבית ספר ג'וליארד בניו יורק. בשנת 1962 הגיע המארש שהלחין למקום הראשון בתחרות המארשים הראשונה שהתקיימה בישראל, והיה לשיר הלכת הרשמי של צבא ההגנה לישראל-מארש צה"ל, "צה"ל צועד". תלמי השתלם בשנת 1966 בניצוח אצל וולטר זוסקינד באספן, בשנת 1967 אצל ברונו מדרנה בזלצבורג, אחר כך אצל פורנה בהילברסום (1968) ואצל אריך ליינסדורף ב "ברקשייר מיוזיק סנטר" בטנגלווד. בשנת 1966 זכה בפרס הניצוח על שם קוסביצקי במרכז טנגלווד למוזיקה. בשנת 1973 הגיע זכה גם בתחרות הניצוח של קרן רופרט בלונדון.
תלמי היה מנהל מוזיקלי של הפילהרמונית של ארנהם משנת 1974 עד 1980. משנת 1984 עד 1988 היה המנהל המוזיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית ושל האופרה הישראלית החדשה. תלמי כיהן גם כמנהל מוזיקלי של התזמורת הסימפונית של סן דייגו משנת 1987 עד 1996 וערך עמה כמה הקלטות לחברת נאקסוס. כיהן כמנהל מוזיקלי ומנצח ראשי של התזמורת הסימפונית של קוויבק בקנדה מ־1998 עד 2011 והיה המנצח הראשי של התזמורת הסימפונית של המבורג בגרמניה בשנים 2000 עד 2004.

בין יצירותיו אלגיה לכלי מיתר, טימפני ואקורדיון ("הרהורים על דכאו"). "ממעמקים" De Profundis - 4th movement למקהלה ותזמורת והרבה יצירות ועיבודים להרכבים קאמריים. יואב תלמי ואשתו, החלילנית אראלה הם הורים לשניים, גיל גיל תלמי ודנה תלמי. בשנת 2001 העניקה לו אוניברסיטת לאוול תואר דוקטור לשם כבוד. בשנת 2009 קיבל את אות מסדר הכבוד הלאומי של קוויבק ובשנת 2013 זכה יחד עם המלחין מיכאל וולפה מקיבוץ שדה בוקר בפרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים. 

מקורות
קטעי עיתונות


עיון נוסף
חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
בין עפר לכוכב מרחביה; שריד נתן יונתן יואב תלמי תנועות נוער
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות