הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
שלמה צפריר
פועלו של היוצר:
ישוב: גבת
נולד ב-1933. בן לזוג ממייסדי קיבוץ גבת (חסיה ומיכל צפריר) וחבר הקיבוץ עד סוף ימיו. בקיבוץ היה בעיקר רפתן. לצד זה היה גם איש מוזיקה ו''תרבותניק'' בכל רמ"ח איבריו: הלחין שירים, ניגן במנדולינה ובגיטרה, עיבד וניצח על המקהלה שפעלה בגבת וכן על קבוצות זמר שונות, יסד בגבת את תזמורת המנדולינות שפעלה בבית הספר, היה חבר "מקהלת הקבוץ המאוחד" ועוד. שלמה היה למוד התווך בתרבות של גבת. במשך עשרות שנים ארגן וניהל את סדר הפסח בקיבוץ. בנוסף, הוא היה גם עורך את עלון הקיבוץ (''יומן גבת''), היה מזכיר הקיבוץ והתשתתף בעוד שורה של תפקידים.
שכל את בנו, יאיר, בלבנון בשנת 1995. 
חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
במעגל גבת לא ידוע שלמה צפריר שירי הווי להקת גבת
ניגונים גבת; נען פניה ברגשטיין דוד זהבי שירי ארץ ישראל; שירי ארץ ישראל, המיטב שלמה צפריר נועה צור
על הראש גבת לא ידוע שלמה צפריר הרכבים קוליים; שירי הווי להקת גבת
שבת במילואים גבת דני הדרי שלמה צפריר שירי שבת להקת גבת
שיר ידעתי גבת פניה ברגשטיין שלמה צפריר שירי ארץ ישראל; שירי ילדים; שירי ילדים, המיטב חברי הלהקה
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות