הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
מקהלת מגידו
פועלו של היוצר:
ישוב:
מקהלת מגידו הוקמה באוקטובר 1995 על ידי פנינה ענבר, המנצחת והמנהלת המוסיקלית של המקהלה עד היום. המקהלה מונה כ-־35 זמרות וזמרים, חלקם בעלי חינוך מוסיקלי, או עוסקים במוסיקה כמקצוע, והדבר מעשיר אותה ומאפשר עבודה רצינית ומעמיקה. 

הרפרטואר העשיר של המקהלה כולל יצירות קלאסיות מכל התקופות, יצירות ישראליות, שירי עמים, גוספל ועוד. רבים מהעיבודים למקהלה נעשו ע"י המנצחת, פנינה ענבר. רפרטואר מגוון זה מאפשר למקהלת מגידו להציע לקהל מאזיניה מגוון תוכניות: ליטורגיות, חילוניות ועממיות.

המקהלה מופיעה ברחבי הארץ ובעולם, בפסטיבלים, בתחרויות ובקונצרטים יזומים, א-קפלה, או בליווי פסנתר, תזמורות ואנסמבלים שונים. הופעותיה מלאות השראה, שמחת חיים ואהבת המוזיקה.

בשנת 2010 הוציאה מקהלת מגידו דיסק כפול, הכולל ביצועים שהוקלטו בהופעות חיות של המקהלה בין השנים 2004 ל-2010. הדיסק כולל בין היתר את הביצוע המיוחד ליצירה הידועה "מיסה קריאולה" מאת רמירז, בנוסח מרסדס סוסה, בהשתתפות הסולנית, זמרת האלט יונית שקד-גולן. כמו כן כלולה בדיסק יצירה ישראלית של המלחין דב כרמל, תושב האזור.

חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
ירושלים עיר נמל על שפת הנצח דליה יהודה עמיחי דב (דובי) כרמל הרכבים קוליים; מוזיקה אמנותית מקהלת מגידו
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות