הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
אהרון נחושתן
פועלו של היוצר:
ישוב: הגושרים
אהרון נחושתן (מושז'ניק) יליד וורשה (1929). עם פלישת הנאצים ברחה המשפחה לרוסיה ובמשך שבע שנים נדדו ממקום למקום. לאחר תום המלחמה חזר לפולין עם הוריו. אהרונצ'יק בוגר תיכון רוסי, נחשף לרעיון הציוני בסמינר באיטליה אליו יצא אחרי המלחמה. הוא עלה לארץ עם קבוצת חניכי תנועת דרור שהגיעה לקיבוץ נען בשנת 1950, משם עברו להגשמה בנווה אור ובשנת 1954 הגיע עם אשתו הדסה וחברים נוספים לקיבוץ הגושרים. אהרונצ'יק האוטודידקט לא למד מוזיקה באופן מסודר וכמו בתחומים רבים בחייו – הלמידה העצמאית מאפיינת אותו. בראשית דרכו בקיבוץ עבד בחקלאות ובהמשך עבר לתעשייה. הוא מילא תפקידים ציבוריים שונים בהגושרים והיה שותף פעיל בהתוויית מסורות החגים והתרבות בשנותיו הראשונות של הקיבוץ. עוד מימי התנועה בפולין ניגן באקורדיון, ליווה ערבי שירה ותרבות, היה שותף להקמת מפעל הפלסים והקרינורים בקיבוץ והיה פעיל מרכזי בקליטת עולים ממדינות חבר העמים בגליל בתכנית בית ראשון במולדת.
חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
זמר הליכוד הגושרים לא ידוע אהרון נחושתן חג המשק; שירי הווי
שיר הטרמפ הגושרים לא ידוע אהרון נחושתן חג המשק; שירי הווי
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות