הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
עודד פלוט
פועלו של היוצר:
ישוב: ברור חיל

בן וחבר קיבוץ ברור חיל. לאורך כל השנים עסק ביצירה – בהתחלה בקיבוצו, ואחר כך ברמה האזורית והארצית. כתב פזמונים רבים לאירועים שונים בקיבוץ, שהולחנו והפכו לחלק מההוויה המקומית. בהיותו נטוע בקיבוץ ברזילאי, פיתח את ה"פורטועברית" – שהיא התרבות המיוחדת של ברור חיל, המשלבת בין התרבות הישראלית והברזילאית. לימודי התואר הראשון שלו היו בקולנוע וטלוויזיה, ובעקבותיהם עבד כתסריטאי במגוון רחב של פרויקטים ותוכניות טלוויזיה. במקביל, המשיך תמיד ביצירה המקומית. עודד הוא אחד היחידים בתנועה הקיבוצית שכתב, ביים והפיק ארבעה חגי עשור בקיבוצו.

בהגיעו לגיל 60 עודד החליט לעבור "לקדמת הבמה". הוא אסף את שיריו לאורך השנים למופע "יש לנו יופי של שפה", שעוסק בכתיבה וביצירה בקיבוץ המיוחד הזה, ברור חיל. המופע הוצג בקיבוצים רבים וכבש את לב הקהל בחום והומור שלו. בעקבות המופע, עודד פיתח מופעים נוספים העוסקים בזמר העברי, ומשלבים געגועים לשירים של פעם עם קריצה מהפרספקטיבה של היום. עודד משלב היום בין ניהול ציבורי במגזר ההתיישבותי לבין יצירה והופעות ברחבי הארץ.

חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
הבלזה דו ברזיל ברור חיל עודד פלוט רפי בייפוס מוזיקה עכשווית חבורת "יש לנו יופי של שפה"
הגעת לשישים ברור חיל עודד פלוט מיה זילברבוש חג המשק; מוזיקה עכשווית; שירי הווי חבורת "יש לנו יופי של שפה"
הפורטועברית (יש לנו יופי של שפה) ברור חיל עודד פלוט רועי רפפורט חג המשק; שירי הווי חבורת "יש לנו יופי של שפה"
הרווק ברור חיל עודד פלוט ראובן שנער שירי הווי חבורת "יש לנו יופי של שפה"
מציצים ברור חיל עודד פלוט רועי רפפורט חגי מחזור ובר מצווה; שירי הווי חבורת "יש לנו יופי של שפה"
שחר בקיבוץ ברור חיל עודד פלוט יורם רוזנבלט שירי הווי; שירי הווי,     המיטב     חבורת "יש לנו יופי של שפה"
שיר הרעשים ברור חיל עודד פלוט סוניה פוקס שירי הווי חבורת "יש לנו יופי של שפה"
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות