הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
צבי מרטון
פועלו של היוצר:
ישוב: גת
על צבי מרטון כפי שמספרת נכדתו:
סבא היה "התרבותניק הנצחי" של דור הותיקים והרבה לחבר פזמונים ושירים לאירועים של הקיבוץ. שני המנונים שחיבר נשארו לאורך זמן והם מושרים גם היום. האחד הוא "מרש העליה" שהתקבל כהמנון הקיבוץ, ואנו קוראים לו בשפת העם "על השממה", לפי שתי המילים הפותחות. את השיר הזה שרים באירועים שונים, ולשמחתי נשמרה מחברת התווים המקורית של סבא, עם התווים כפי שכתב אותם בכתב ידו (החוברת משנת 1947).  השיר נכתב לכבוד מסיבת העליה על הקרקע, שנחגגה עוד בכפר סבא,  כשבגת נמצאו לראשונה מיים (סוף שנת 1941 כנראה). סבא סיפר לי שכתב את השיר במקור בהונגרית, שפת אימו, ואח"כ תירגם לעברית. הוא היה אז פחות מעשר שנים בארץ והעברית שלו היתה עדיין ראשונית.


חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
המנון חברת הילדים גת צבי מרטון צבי מרטון שירי ילדים לא ידוע לא ידוע
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות