הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
קלרה הרטום
פועלו של היוצר:
חברת קבוצת יבנה. נולדה במילנו בבית איטלקי בורגני, עם תודעה מוסיקלית גבוהה. אביה שלח אותה בגיל צעיר לבי"ס למוזיקה, והיא בלטה בנגינה בפסנתר. ערב השואה המשפחה עלתה ארצה, והיא בת 19, נכנסה למחזרו הראשון של האקדמיה למוסיקה וגמרה כפסנתרנית המצטיינת של המחזור. 
קלרה התאהבה באבי, החלוץ, והגיעה איתו לקבוצת יבנה למורת רוחה. הנגינה המקצועית נדחקה לטובת 'סידור עבודה' בקיבוץ. אח"כ היא החלה בהוראת ריתמיקה, אקורדאון וחלילית לכיתות יסודי, תמיד עם עוד מורה לצידה כדי להשיג שקט בכיתה. בשלב מסוים הפכה למורה לפסנתר וגם לימדה בקונסרבטוריום באשדוד ובגבעת ברנר, וניגנה בהרכבים שונים. 
חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
גשם קבוצת יבנה מרים ילן שטקליס קלרה הרטום שירי ילדים לא ידוע לא ידוע
גשר קבוצת יבנה יפה הרטום קלרה הרטום שירי זיכרון לא ידוע לא ידוע
הבית בחורשה קבוצת יבנה נועה הרטום קלרה הרטום שירי ילדים לא ידוע לא ידוע
הילה קבוצת יבנה קלרה הרטום קלרה הרטום פסטיבל זמר תמי נעמן
ראה אויבי כי רבו קבוצת יבנה מן המקורות קלרה הרטום מן המקורות לא ידוע
שיר צבעים קבוצת יבנה דינה ספראי קלרה הרטום ? ארקדי כלנר לא ידוע
שלום קבוצת יבנה יהודית כפרי קלרה הרטום ? לא ידוע לא ידוע
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות