הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
יורם גורן
פועלו של היוצר:
ישוב: ניר עוז
2014-1938. יורם נולד בשם יורם גרשוביץ בגבעת -מיכאל, מחנה הכשרה להקמת קיבוץ דפנה, שם חי בארבע שנותיו הראשונות. אחר כך עברה משפחתו לראשון לציון, שם עברו עליו שנות ילדותו ונעוריו. הוא הצטרף לשומר הצעיר והיה בו גם מדריך מגיל 14. בגיל 18 התגייס עם גרעין "ניר-עוז" לנח"ל, והגיע לקיבוץ ניר עוז עם הקמתו בשנת 1957. בשנת 1961 נישאו יורם ופנינה, אז גם החליפו את שם משפחתם לגורן. בשנותיו בקיבוץ, מילא יורם תפקידים רבים, וב-1970 נבחר למזכיר הקיבוץ.
יורם ניחן בכישרונות אומנותיים בתחומים שונים. את כישרונו ואהבתו למוזיקה מימש ב- 1979, כשיצא ללימודי הוראת מוזיקה ב"אורנים". עם סיום לימודיו החל ללמד מוזיקה בניר עוז, לימד גיטרה וחליליות,  ניהל את האולפן האזורי למוזיקה ואת תזמורת בני הקיבוצים, היה בין מייסדי מקהלת "אשכול" ושנים רבות גם שר במקהלת הקיבוץ הארצי. במהלך חייו כתב והלחין מספר שירים, שהושמעו בעיקר באירועים ובטקסים של הקיבוץ.
אהבתו של יורם לברזל החלה בגיל צעיר ובגיל 15 עבד כמסגר. וחלק ניכר משנותיו בניר עוז עבד במסגרייה. לפני תשע שנים החל גם לפסל בברזל, לצד הציור שליווה אותו לאורך שנים רבות.
לכישוריו אלה נוסף לאחרונה גם כישרון הכתיבה, כשלמד בקורס לכתיבה יוצרת והקדיש חלק מזמנו גם לכתיבת סיפורים .  
כישרונותיו המגוונים של יורם בלטו בחגים ובאירועים של קיבוץ ניר עוז, בהם השתתף בשירה ובנגינה ועם הזמן הצטרפו אליו נכדיו, אותם לימד מוזיקה, שהייתה אהבת חייו.
ב-3 באפריל 2014 נהרג יורם בתאונת דרכים כשהיה בדרכו לקיבוצו. 

חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
בדהרה ניר עוז אנדד אלדן יורם גורן שירי משוררים
בזמן הזה ניר עוז אסתר ירושלים יורם גורן שירי הווי לא ידוע
המסע ניר עוז עמירם קופר עמירם קופר שירי זיכרון יורם גורן לא ידוע
זורם זהיר כזר בארי; ניר עוז אנדד אלדן יורם גורן ? לא ידוע
ים להד"ם ניר עוז יעקב שבתאי יורם גורן הצגות; שירי הווי לא ידוע
ימים של סתיו ניר עוז אסתר ירושלים יורם גורן שירי הווי לא ידוע
סוף הקיץ ניר עוז אסתר ירושלים יורם גורן שירי טבע ועונות השנה לא ידוע
קיץ ניר עוז יונתן רטוש יורם גורן כללי; שירי הווי לא ידוע
שומרת ניר עוז אבנר גורן יורם גורן שירי הווי לא ידוע
שיר אהבה ניר עוז עמירם קופר עמירם קופר שירי אהבה; שירי משוררים יורם גורן נעמי גומא
שיר המטפלות ניר עוז עמירם קופר יורם גורן שירי הווי; שירי משוררים חברי המשק
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות