הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
יאיר אפשטיין
פועלו של היוצר:
ישוב: שדה בוקר
1980, בן קיבוץ שדה בוקר. עוד מימי ילדותו בקיבוץ, ידע יאיר כי אחת מאהבותיו הגדולות בחיים היא המוסיקה וכי יום יגיע וחלומו להיות זמר יוצר יתגשם. בדריכות ואמונה ליקט יאיר לאורך השנים חומרים מרגשים, שמחים ועצובים המהווים את פסקול חייו. 

בין החומרים ניתן למצוא את זיכרונות הילדות המורכבים, היציאה מהארון בגיל 18, העזיבה את הקיבוץ והחזרה אליו ועוד נקודות דרך בחיים אשר הובילו את יאיר להיות האיש שהינו היום. 

האלבום אשר זכה לשם 'בהכרה' מספר סיפור של התבגרות בצל הבדידות, התפקחות לאור חוויות קשות וכולל טקסטים ישירים ויוצאי דופן ברגישותם הפואטית העוסקים ,בין היתר, בנושא ההומוסקסואליות. 

המוסיקה שהייתה לחלק בלתי נפרד בילדותו של יאיר, שמשה תמיד כמפלט וכמו תפילה היוצאת מליבו סייעה לו לצלוח תקופות קשות. 
ההכרה של יאיר בעצמו כזמר ויוצר התרחשה בתקופת הצבא, באחת הפעמים בהן שמר בעמדת הש.ג, גמלה בליבו ההחלטה כי הגיעה העת להוציא לפועל את חלום השירה. 

עם שחרורו מהצבא למד יאיר באקדמיה למוסיקה בירושלים כשנה ולאחר ניסה את מזלו בבית צבי, אך לא מצא במוסדות אלו את התכנים אותם חיפש ובד בבד החל להבין את הסגנון המוסיקלי שהתגבש בו אותו הוא מגדיר כמוסיקה ארץ ישראלית פופולארית מקורית. 

בין האמנים המשפיעים עליו הוא מונה את יהודית רביץ, קורין אלאל, מתי כספי ויוני רכטר (אשר עם מרביתם אף חלק במה ושר עימם לא אחת) וגם את המלחין מיכאל וולפה, בן קיבוצו של יאיר. 

מתוך: פטיפון
חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
בהכרה שדה בוקר יאיר אפשטיין יאיר אפשטיין מוזיקה עכשווית; מוזיקה עכשווית, המיטב תומר הדדי יאיר אפשטיין
העברת ידך שדה בוקר רחל בלובשטיין מרדכי זעירא שירי אהבה; שירי ארץ ישראל; שירי משוררים מיכאל וולפה יאיר אפשטיין
כתנות פסים שדה בוקר משה אבן עזרא מיכאל וולפה מן המקורות; שירי חגים; שירי שבת וחג, המיטב מיכאל וולפה חברי המשק; יאיר אפשטיין
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות