הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
לכלה ולחתן
ביצוע הגבעטרון
השיר

אודות השיר
שנת כתיבה והלחנה: 1962.
מתוך התקליטור "שיבולת בשדה - משירי מתתיהו שֶׁלֶם" בהפקת העמותה למורשת הזמר העברי.

מספר נחום-נחצ'ה היימן: "כשנה לאחר שהתחלתי לעבוד כמדריך מוזיקלי של להקת "הגבעטרון", החלו ההכנות לחתונתם של רחלה ויואב, שניים מחברי הלהקה. וכמובן שעל הגבעטרון הוטל לשיר בטקס הנישואין שלהם. פניתי אל מתתיהו שֶׁלֶם ושאלתי אם יש לו שיר מתאים לטקס. למרבית הפלא, בדיוק באותה תקופה, התקיים טקס נישואין ברמת-יוחנן, קיבוצו של מתתיהו. מתתיהו הכין את השיר לכבוד הטקס שבקיבוצו ונענה לבקשתי לשעתק אותו לטקס בקבוצת גבע. השיר הוקלט לאחר זמן מה, וזהו הביצוע המקורי כפי שהושר בחתונתם של רחלה ויואב". 
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות