הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
משה קילון
פועלו של היוצר:
ישוב: יסעור
01/04/1925 - 28/03/1993. נולד בבודפסט, הונגריה. בשלהי שנות השלושים של המאה הצטרף ל"שומר הצעיר". בזמן מלחמת העולם השנייה עסק בפעילות מחתרתית בהפצת תעודות מזויפות, עבור יהודי סלובקיה והונגריה. תוך כדי פעילות זו נתפס ונשלח לאושוויץ.
לאחר השחרור חזר להונגריה והיה בין מקימי "קיבוץ אחד במאי" שחלק ממנו היווה מאוחר יותר גרעין לקיבוץ יסעור.
בשנת 1946 עלה ארצה והקים בית ומשפחה עם אשתו טובה, שאיתה עבר כברת דרך בתנועה. יחד היו בין מקימי הקיבוץ על כל שלביו. בקיבוץ היה פעיל במגוון רב של עיסוקים, בעיקר בתחומים החברתיים והתרבותיים, ונשא בתפקידים רבים עד סוף ימיו.
בשלבים מוקדמים בחברותו בקיבוץ החל לעסוק באהבה נושנה – המוסיקה. לתחום זה הקדיש חלק ניכר מזמנו, מרצו ואהבתו. במרוצת השנים השתלם בענפי מוסיקה שונים, והמשיך לעסוק בנושא במסגרת אוניברסיטת ת"א. משה עסק במוסיקה אלקטרונית, אינסטרומנטלית וגם במישורים העיוניים של המוסיקה. כמו כן עסק בפעילות ציבורית הקשורה בארגוני המוסיקאים בארץ ובתנועה הקיבוצית. חלק אהוב וחשוב בעיניו היה טיפוח המוסיקה בקרב הדור הצעיר. בתחומים בהם עסק הגיע להכרה רחבה בארץ. בנוסף לעיסוקיו בתחום המוסיקה ובתחומי הפעילות הציבורית בקיבוץ, עבד שנים רבות במוסד החינוכי "נעמן" ונטל חלק מרכזי בניהולו.
משה היה אוטודידקט מושבע ובכל עת שאף לדעת, ללמוד, להבין ולחפש דרכים בתחומים רבים ומגוונים. דגל בחופש המחשבה, בסובלנות ואהב חיים ואדם.

מיצירותיו: "תיאור מדויק של המוסיקה ששמע שאול בתנ"ך"

מותאם מתוך דף הנצחה לזכרו באתר קיבוץ יסעור
חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
הרהורי סתיו יסעור אינסטרומנטלי משה קילון אינסטרומנטלי; מוזיקה אמנותית
נומה ילדי יסעור יעקב פיכמן משה קילון שירי ילדים לא ידוע
נרות חנוכה יסעור יעקב פיכמן משה קילון שירי חגים לא ידוע לא ידוע
שיר אסיף יסעור פניה ברגשטיין משה קילון שירי חגים; שירי טבע ועונות השנה; שירי ילדים לא ידוע לא ידוע
שיר למים יסעור יעקב פיכמן משה קילון שירי חגים לא ידוע לא ידוע
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות