הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
יסעור
יַסְעוּר הוא קיבוץ מזרם הקיבוץ הארצי בגליל המערבי, השוכן על כביש 70, בין כרמיאל לעכו. שייך למועצה האזורית מטה אשר.

הקיבוץ הוקם ב-6 בינואר 1949 על אדמות הכפר הערבי הנטוש אל-בירווה בידי עולים מהונגריה ומאנגליה, חברי השומר הצעיר. בהמשך, הצטרף גרעין של עולים מברזיל.

שם הקיבוץ הוא סמלי, ונבחר עקב רצון המתיישבים לעסוק במקצוע הדיג (היסעור הוא עוף המצטיין בשחייה). אכן, בשנותיו הראשונות, התפרנסו התושבים מדיג בבריכות דגים שהקימו בשטחם. מלבד ענף המדגה, בלט גם ענף הלול. כיום פועל בקיבוץ גם ענף החקלאות הנקרא גד"ש יע"ן (גידולי שדה יסעור עין המפרץ) שאכן פועל בשותפות עם קיבוץ עין המפרץ.

בקיבוץ יש וועדות וצוותים רבים המשקיעים כל שנה ביצירה מקורית לחגי ישראל ובאירועי תרבות שונים. הרצון וההתלהבות גדולים והפעילות ענפה.

מקורות: ויקיפדיה העברית, אתר הקיבוץ

יוצרים ביישוב

יוצרים פעילות
משה קילון מלחין\מלחינה; מוזיקאי\ת
חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
הרהורי סתיו יסעור אינסטרומנטלי משה קילון אינסטרומנטלי; מוזיקה אמנותית
נומה ילדי יסעור יעקב פיכמן משה קילון שירי ילדים לא ידוע
נרות חנוכה יסעור יעקב פיכמן משה קילון שירי חגים לא ידוע לא ידוע
שיר אסיף יסעור פניה ברגשטיין משה קילון שירי חגים; שירי טבע ועונות השנה; שירי ילדים לא ידוע לא ידוע
שיר למים יסעור יעקב פיכמן משה קילון שירי חגים לא ידוע לא ידוע
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות