הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
נורית שושני
פועלו של היוצר:
ישוב: יפעת

נורית שושני, ילידת קיבוץ גבת, עקב הפילוג עברה עם משפחתה לקיבוץ יפעת בו היא מתגוררת עד היום. מורה במקצועה. לימדה 19 שנים בבי"ס יסודי ביפעת, אח"כ לָמדה "מחשבת ישראל" וספרות עברית בשלוחה האקדמית ב"אורנים". לימדה במשך 10 שנים  ספרות ותנ"ך בבי"ס התיכון האזורי "עמק יזרעאל המערבי" .

כותבת שירים כבר שנים רבות. ספר שירים שלה בשם: "בחוט של מחשבה" יצא בהוצאת "אופיר" בשנת 2009 , באפריל 2014  יצא לאור הספר: "אור מוצל"  המכיל שירים וציורים שלה, בהוצאת: ICU .

בראשית דרכה, ביקשה ללמוד מוסיקה, אפילו נבחנה והתקבלה ללימודים, אבל הקיבוץ באותם ימים חרץ גורלות ורצונו של הפרט לא היה חשוב. בסופו של דבר יצאה ללמוד הוראה כללית בסמינר "בית ברל". אבל המוסיקה זורמת בדמה.
כיום פנסיונרית יוצרת: ממשיכה בכתיבת שירים כשנחה עליה הרוח. מציירת ומדי פעם מלחינה שיר שלה ומקליטה אותו בקולה לתוך תכנת הקלטה במחשב הביתי שלה.


עיון נוסף


חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
אבי בית השיטה נורית שושני יחזקאל דורי כללי
אדם יולד אל הנשיה נורית שושני נורית שושני שירי חגים נורית שושני
אהבה (שתי צוצלות) נורית שושני נורית שושני שירי אהבה נורית שושני
אל בדל ענן נורית שושני נורית שושני כללי נורית שושני
את אמרת נורית שושני נורית שושני שירי אהבה; שירי טבע ועונות השנה נורית שושני
היום הזה נורית שושני נורית שושני שירי זיכרון נורית שושני
ידעתי נורית שושני נורית שושני שירי אהבה; שירי זיכרון נורית שושני
ילדי נורית שושני נורית שושני שירי זיכרון נורית שושני
ילדי בית השיטה נורית שושני יחזקאל דורי שירי זיכרון רוני יוניש
על נירי כי אבד נורית שושני נורית שושני שירי זיכרון נורית שושני
תשרי נורית שושני נורית שושני שירי טבע ועונות השנה; שירי משוררים נורית שושני
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות