הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
בוקר משדה בוקר
ישוב שדה בוקר
מילים יחיאל מוהר
ביצוע לא ידוע
השיר

תווים\מילים

תווים\מילים

אודות השיר
שיר שחובר לאחר שקיבוץ שדה בוקר עלה על הקרקע והוקדש (לא רשמית) לקיבוץ החדש. השיר נכתב ליונה עטרי, להקת הנח"ל, תכנית ג' "חוליית בידור", ספטמבר 1952 (קיבוץ שדה בוקר קם ארבעה חודשים לפני כן, במאי 1952, כחווה חקלאית).
יונה לא הקליטה את השיר והוא חזר ללהקה לתכנית מס' 13 "בדרך כלל", שרה והקליטה אותו עליזה רוזן, כיוון שהיה חסר שיר לתקליט, ששמו כשם התכנית. השיר לא נכלל בתכנית הרשמית של הלהקה, אלא שרו אותו ב"טו-לו-לו-לו", שירים עם הקהל, אחרי התכנית הרשמית.
[המידע עפ"י ארכיון מאיר נוי לזמר עברי ותכנית הרדיו "שאלה של טעם" שהגיש חיים קינן ב-16 בספטמבר 1989]
התווים משכתוב של מאיר נוי מהקלטה מהרדיו, מארכיון נוי בספרייה הלאומית.
המילים ממועדון הזמר בני-שמעון מס' 215: "עושה לי מנגינות", משירי דב (דובי) זלצר ב', ו' בחשוון תשס"ח, 18 באוקטובר 2007 

המילים והתווים כמו גם המידע אודות השיר, באדיבות נחומי הרציון
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות