הפעל רדיו
שירה עובדת
פרויקט 'שירה עובדת' מציג לראשונה לפני הציבור הישראלי את הזמר הקהילתי שהולחן בקיבוצים ומעולם לא עזב את גבולותיהם. כך נפתח צוהר לתרבות מוזיקלית רב-גונית שהתפתחה לאורך הדורות ביישובים
חבורת הזמר של גשר
פועלו של היוצר:
ישוב: גשר
חבורת הזמר של גשר נוסדה בשנת 1981, ביוזמתה של עדנה סולודר, פסנתרנית ולימים חברת כנסת,  מזכירת גשר דאז. ראשית החזרות בצריף הפסנתר הישן של עדנה סולודר, בו התאספו לעת ערב כחמישה עשר חברים וחברות אוהבי שירה וזמר, להתאמן בניצוחה של דליה טבנקין על שירי ארץ ישראל. שירינו הראשונים הושרו בערבי המשק, חג העצמאות, פסח, ראש השנה וכמובן חג המשק (כפי שנקרא אצלנו יום ההולדת של גשר).
חבורת הזמר הפכה למוטיב הקבוע ולעמוד התווך של חגי גשר, והיא מקשטת בהופעותיה את חגי הקיבוץ.
המנהל המוסיקלי והמעבד - אילון אבירם, בוגר ביה"ס "רימון" והמדרשה למוסיקה במכללת "לוינסקי". מלחין, מעבד, מנצח מקהלות ומורה למוסיקה במספר מוסדות.
ברפרטואר של החבורה שירים של אלתרמן, נעמי שמר, מתי כספי, נחום היימן, נתן יונתן, דודו ברק, יוני רכטר, נורית הירש, שלום חנוך ועוד. בעיבודים מוסיקליים מקוריים של אילון אבירם.
חדש

שם השיר ישוב מילים לחן תיוג עיבוד ביצוע
אחרי שבעים שנה גשר ניצן ריבלין פלדמן אילון אבירם חג המשק אילון אבירם חבורת הזמר של גשר
אנחנו נבוא גשר חיים גורי רזיאל (רזי) סולודר חג המשק; שירי משוררים חבורת הזמר של גשר
בפרוס חגנו גשר שמואל בס רזיאל (רזי) סולודר שירי חגים חבורת הזמר של גשר
אתר זה הינו מטעם התנועה הקיבוצית
האתר פועל ברשיון אקום
האתר נתמך בנוסף על-ידי:
© האתר נולד מכוונות טהורות של שימור הזמר הקהילתי, ואין בכוונתו להפר זכויות יוצרים. אם אתם חפצים להסיר שיר או פריט כלשהו מתוקף זכויות יוצרים או מטעמי צנעת הפרט אנא הודיעו לנו ונפעל בהתאם. זכויות היוצרים ביצירות שמורות למחברים ו/או לאקו"ם. הצפייה וההאזנה ליצירות הנמצאות באתר נועדו לשימוש פרטי בלבד. אין להעתיק או להפיץ את היצירות למטרה כלשהי בלא אישור מנהלי האתר. הקלטות השמע באתר שנעשו לפני יותר מחמישים שנה הן נחלת הכלל בהתאם לחוק זכויות יוצרים תשס"ח. אין לעשות שימוש לרעה בכל התכנים המופיעים באתר.
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי אפקט מערכות